Wynajem pokoju, mieszkania lub domu – zasady zamieszczania ogłoszeń

Pod koniec wakacji zmienia się nieco struktura ogłoszeń w dziale nieruchomości na Gumtree, zmieniają się również oczekiwania szukających. W czasie wakacji wiele osób oferuje wynajem mieszkań czy pokoi na krótszy czas – kilka dni lub tygodni. Wiele takich ofert można znaleźć w miejscowościach typowo turystycznych, bądź w tych, w których odbywają się znane letnie festiwale.

Pod koniec wakacji ilość takich ofert zdecydowanie maleje, ponieważ w zaczyna się rok akademicki i więcej osób poszukuje mieszkania lub pokoju na kilkanaście miesięcy. W związku z tym postanowiliśmy przypomnieć Wam zasady zamieszczania ogłoszeń dotyczących nieruchomości na wynajem.

Cena

Cena wynajmu nieruchomości jest jednym z najważniejszych, jeśli nie najważniejszym, kryterium przy wynajmowaniu nieruchomości. Dlatego, zarówno w interesie osoby oferującej nieruchomość na wynajem, jak i poszukującego, jest to, aby podana w ogłoszeniu cena odpowiadała stanowi faktycznemu i rzeczywistym opłatom. W przypadku, gdy właściciel mieszkania, domu lub pokoju, poda cenę częściową (np. wyłącznie za wynajem, bez informacji o dodatkowych opłatach), zamieszczona na Gumtree oferta być myląca dla użytkowników i zostać nam zgłoszona jako wprowadzająca w błąd (to z kolei może skutkować wstrzymaniem ogłoszenia). Z tego powodu zawsze warto podać dokładne informacje na temat tego, jakie opłaty wchodzą w skład ceny za wynajem oferowanej nieruchomości. Wyszczególnienie takich informacji w treści ogłoszenia pozwoli trafić do osób najbardziej zainteresowanych tego typu ofertą.

Zobacz na gumtree: Pokoje do wynajęcia

Odpowiednia kategoria

Zamieszczenie ogłoszenia w odpowiedniej kategorii to podstawa. Aby ułatwić wyszukiwanie odpowiednich ofert, z godnych z oczekiwaniami użytkowników, pokoje oraz mieszkania/domy na wynajem znajdują się w oddzielnych kategoriach.

Kategoria „pokoje” przeznaczona jest WYŁĄCZNIE do wynajmu lub dzielenia pokoju. Kategoria „dom/mieszkanie” służy do oferowania wynajmu całych mieszkań i domów.

Jeśli więc posiadasz na przykład na wynajem dwa pokoje w trzypokojowym mieszkaniu, zamieść dwa oddzielne ogłoszenia dotyczące pokoi, a nie ogłoszenie w kategorii dotyczącej mieszkań. Wyjaśnienie dopiero w treści ogłoszenia, iż chodzi Ci o wynajęcie poszczególnych pomieszczeń sprawi, że Twoja oferta może nie trafić do najbardziej zainteresowanych osób. Jednocześnie takie ogłoszenie zapewne zostanie do nas zgłoszone jako anons w złej kategorii.

Zobacz na gumtree: Mieszkania i domy do wynajęcia

Jedno ogłoszenie = jedna nieruchomość

Dość częstym błędem popełnianym przez osoby zamieszczające ogłoszenia jest oferowanie kilku nieruchomości/pomieszczeń na wynajem w jednym anonsie. Pamiętaj, że zamieszczenie oddzielnego ogłoszenia dla każdej nieruchomości pomoże Ci dotrzeć do najbardziej zainteresowanych użytkowników. Na Gumtree nie ma limitów dotyczących ilości bezpłatnie zamieszczanych ogłoszeń, możesz więc śmiało umieścić na portalu cztery ogłoszenia, każde dotyczące wynajmu innego pokoju w dużym mieszkaniu.

W jakim wypadku ogłoszenie może zostać usunięte?

Ze względu na bezpieczeństwo naszych użytkowników nie akceptujemy ogłoszeń, w których zaoferowano darmowy wynajem mieszkania, domu lub pokoju, bez jasnego i konkretnego wyjaśnienia, dlaczego oferta jest bezpłatna. Podobnie jest z anonsami, w których oferowana jest niższa cena wynajmu  w zamian za towarzystwo płci przeciwnej – usuwane są również ogłoszenia dwuznaczne.

Na Gumtree nie akceptujemy również wynajmu pokoju czy mieszkania/domu na godziny.

W przypadku wynajmu w zamian za pomoc w sprzątaniu bądź w opiece nad starszą osobą czy dzieckiem należy dokładnie wyszczególnić zakres obowiązków wchodzących w zakres pomocy. W przeciwnym razie ogłoszenie może zostać usunięte w portalu.

Usuwane są również oferty wynajmu zamieszczone przez agencje, które przed  pokazaniem nieruchomości pobierają opłaty, jak również ogłoszenia, zawierające w treści lub w tytule linki do innych stron oferujących oferty zakwaterowania.

 

 

Leave a Reply