Złap fach: relacja ze szkolenia w Poznaniu

start do kariery

W drugi weekend lipca w Poznaniu odbyło się szkolenie Złap fach!, organizowane w ramach programu Gumtree Start do kariery. W czasie trwającej prawie miesiąc rekrutacji otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszęń od młodych kobiet. Część właśnie ukończyłą szkołę średnią i zamierzała szukac pierwszej pracy, inne studiowały, zastanawiały się nad otwarciem własnego biznesu, a niektóre z kandydatek po prostu potrzebowały odmiany w swoim życiu zawodowym. Sprośród nich wybraliśmy 25, które w najbardziej przekonujący i ciekawy sposób uzasadniły, dlaczego chciałyby wziąć udział w szkoleniu.

Spotkanie rozpoczęło się w piątkowe popołudnie od gier integracyjnych, które poprowadziła Malwina Zielińska. Wieczór upłynął na zwiedzaniu Poznania. W sobotę o 9 rano rozpoczęła się oficjalna część warsztatowo-szkoleniowa. Na wstępie Justyna Pokojska z DELab UW opowiedziała o wyzwaniach na współczesnym rynku pracy. Justyna jest z nami w tej edycji Startu do kariery od początku – to ona odpowiadała za przeprowadzenie badań, które stały się podstawą do raportu Aktywni+: Absolwentki z fachem w ręku (raport możecie pobrać z naszej strony www).

Kolejny blok szkoleniowy poprowadzony był przez Katarzynę Merską, przedstawicielkę Gumtree Polska i inicjatorkę programu Start do kariery. Zajęcia dotyczyły przygotowania do poszukiwania pracy, tworzenia efektywnego i efektownego CV i błędów popełnianych najczęściej przez kandydatów.

Od reprezentantki GI Group, Olgi Skóry, uczestniczki szkolenia dowiedziały się o tym, jak przygotować się do prozmowy kwalifikacyjnej, na jakie pytania być gotowym, jak się dobrze zaprezentować. Następnie Kuba Jugo z JJ Communications poprowadził warsztaty, które miały pokazać, że założenie i prowadzenie własnej firmy, to nic strasznego, jeśli tylko dopowiednio przemyślimy i zaplanujemy swoje działania. Po ponad ośmiu godzinach sobotnich zajęć cała grupa mogła się rozerwać i odpocząć na kręglach.

W niedzielę dziewczyny wzięły udział w nieco “lżejszych” zajęciach. Podzielone na dwie grupy  uczestniczyły w warsztatach wizerunku, gdzie opowiadając o tym, jak ubrac się i umalować na spotkanie rekrutacyjne, fantastyczne makijaże i fryzury wyczarowały uczestniczkom Joanna Różańska i Magda Świderska z poznańskiego Zuzazu play&spa. Następnie dziewczyny udały się na spotkanie z fotografem, który zrobił im profesjonalne zdjęcia do CV.

W tym samym czasie druga grupa brała udział w warsztatach umięjętności miękkich i autoprezentacji, Katarzynę Świątek, terapeutkę w ko-relacjach i trenerkę w Follow.

Szkolenie zakończyły uroczyste gratulacje i wzruszające rozdanie dyplomów. Mimo iż spędziliśmy ze sobą zaledwie dwa dni, bardzo szybko się ze sobą zgraliśmy – zarówno uczestniczki, jak i kadra. Duża w tym zasługa Oli Domejko, która zadbała o pokazanie nam Poznania i wieczorne rozrywki. W szkoleniu uczestniczyły dziewczyny z całej Polski – w różnym wieku, na różnych etapach drogi zawodowej. Wszystkie jednak tak samo ambitne, pełne energii do działania, aktywnie uczestniczące w warsztatach. Niedzielne popołudnie wgylądało jak koniec kolonii 🙂 Były zdjęcia, uściski, wymienianie się numerami telefonów… i wszystkim było szkoda, że trwało to tak krótko.

12 5 4 3 6 7

 

1 thought on “Złap fach: relacja ze szkolenia w Poznaniu”

  1. Przy okazji kolejnych takich warsztatów zapraszamy do współpracy! Policealna Szkoła Kosmetyczna Akademia Zdrowia i Urody w Poznaniu.

Leave a Reply