Znajdź pracę na lato z Gumtree

Wydawać by się mogło, że połowa kwietnia to za wcześnie, aby myśleć o pracy na wakacje. Tym bardziej, że większe ilości ofert zajęć sezonowych zaczną się pojawiać dopiero za kilka tygodni. Tymczasem jednak ci z Was, którzy planują spędzić wakacje aktywnie, podbudowując swój domowy budżet, już mogą zacząć się do tego przygotowywać.

Jaka praca na wakacje?

Przygotowania do podjęcia sezonowej pracy warto zacząć od przemyślenia, gdzie chcecie pracować. Możecie bowiem zostać w miejscowości, w której mieszkacie na stałe, lub połączyć przyjemne z pożytecznym, wyjeżdżając do pracy do miejscowości turystycznej. Niektóre hotele, poszukując pracowników na najgorętszy sezon, oferują im zakwaterowanie i wyżywienie. Darmowe zakwaterowanie przy podjęciu pracy możecie mieć również np. w schronisku turystycznym. Podobnie będzie zapewne w sytuacji, kiedy podejmiecie pracę jako pilot/rezydent wycieczek zagranicznych – wtedy również możecie liczyć na zakwaterowanie. Warto rozważyć taką opcję, jeśli chcecie, nawet będąc w pracy, poczuć się chociaż odrobinę jak na wakacjach.

Zobacz na Gumtree: oferty pracy w hotelach

Uprawnienia do pracy

Mimo że do wakacji zostało około 8 tygodni, może okazać się, to już ostatni moment, aby zdobyć niezbędne uprawnienia, takie jak np. zrobienie kursu i zdanie egzaminu na pilota wycieczek i rezydenta, czy wychowawcy kolonijnego. Takie szkolenia trwają zazwyczaj kilka dni, może się jednak okazać, że będziecie musieli poczekać na egzamin.

Jednym z najbardziej popularnych zajęć wakacyjnych jest praca w charakterze kelnera czy barmana. Wymaga ona jednak posiadania tzw. książeczki sanitarno-epidemiologicznej, której wyrobienie również może potrwać nawet 2-3 tygodnie. Dlatego warto o badaniach pomyśleć zawczasu. Wyrobienie książeczki sanepidowskiej nie wymaga skierowania od lekarza ani od pracodawcy.

Zobacz na Gumtree: oferty pracy dla kelnerów i kelnerek

Zaprezentowanie swoich umiejętności

Czas, który został do rozpoczęcia intensywnych poszukiwań pracy, warto wykorzystać na sprawdzenie, jak prezentują się Wasze dokumenty aplikacyjne, a szczególnie CV. Zwróćcie uwagę, czy ostatnio je uzupełnialiście – jeśli nie, dodajcie nowe umiejętności,  uprawnienia (np. prawo jazdy), zaktualizujcie stopień znajomości języków obcych. Tutaj znajdziecie również artykuł o tym, jak przygotować CV, jeśli nie macie dużego doświadczenia zawodowego.

A na koniec zajrzyjcie do kategorii Oferty Pracy na Gumtree 🙂

2 thoughts on “Znajdź pracę na lato z Gumtree”

Leave a Reply